Oliver Twist /

Autor v jímavém příběhu sirotka, který se dostává mezi londýnskou chátru a přes trpké zkušenosti zůstává morálně čistý, podává přesvědčivý obraz všech vrstev anglické společnosti 19. století. Důraz, který Dickens klade na morální lidské hodnoty, čistotu srdce a nezáludnost citu, je výrazem jeho snah...

Full description

Main Author: Dickens, Charles, 1812-1870
Other Authors: Bukačová, Zora
Format: Book
Language: Česky
Published: Bratislava : Príroda, 1997
Edition: 1. vyd.
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Autor v jímavém příběhu sirotka, který se dostává mezi londýnskou chátru a přes trpké zkušenosti zůstává morálně čistý, podává přesvědčivý obraz všech vrstev anglické společnosti 19. století. Důraz, který Dickens klade na morální lidské hodnoty, čistotu srdce a nezáludnost citu, je výrazem jeho snahy o nápravu společnosti, kterou ve svých dílech podrobuje kritickému hodnocení. Osud hrdiny románu v sobě spojuje střetnutí dobra se zlem a dobrý konec příběhu je vyjádřením víry v člověka a v jeho schopnost odporovat zlu a věčnou touhu po spravedlnosti.
Zkrácená, bohatě ilustrovaná verze románu zobrazuje život londýnské spodiny, která se v polovině 19. století mstí za svou bídu na vládnoucí společnosti.
Physical Description: 47 s.
ISBN: 8007009124 :